• can dündar ın atatürk e ateist demesi

  14.
  entel hümanist zırvası nazarımda. zaten Atatürk\\\\\\\'ü anlatmaya çalışan entel solcular hep hümanizma ayağına ulu önderi harcamaya çalışmışlardır. bunu da bilinçli olarak yaptıklarına inanıyorum.can dündar da bunlardan biri. bir de bu adamın mustafa diye filmi vardı. filmi izlemden önce filmin ismine bakıp üç aşağı beş yukarı ne anlatacağını tahmin etmiştim kafamda. sonuna kadar filmi izleyince önyargımın ne kadar da yerinde olduğunu anladım. Atatürk\\\\\\\'ü filmde yalnız, ezik, rakı sofrası ayyaşı göstermiştir filmde. sözde Atatürk\\\\\\\'ün insani yönlerini ortaya koymuş. bu tip adamlar pasif ve yalnız bir Atatürk imajı verme derdindeler. şimdi bir de ateistti Atatürk diyor. Atatürk\\\\\\\'ün imajı konusunda tüm meseleler çözüldü sıra buna geldi. kürtçülük ve hümanizma yaparak kendine enteller dünyasında yer etmeye çalışan gözlüklü şirini oynayan bir köşeden yazar kendileri. mustafa diye küçümsediği kişi benim gözümde yüzyılın dâhisi gazi mustafa kemal Atatürk\\\\\\\'tür.
  1 ... haham hatip magduru
 • öğrenci yurtlarının olmazsa olmazları

  10.
  ortası aşırı kullanmaktan solmuş mavimsi çarşaf.
  3 ... haham hatip magduru
 • en seksi kadın ismi

  7.
  hamiyet.
  1 ... haham hatip magduru
 • unutulmaz türk dizileri

  110.
  saygılar bizden.
  1 ... haham hatip magduru
 • en son aldığınız kitabın fiyatı

  35.
  20 Lidya altını.
  2 ... haham hatip magduru
 • bir müslümanın zinayla imtihanı

  6.
  imtihanın parasını verdiyse sınavı geçer. çünkü israf günahtır.
  1 ... haham hatip magduru
 • sözlük yazarlarının benzediği ünlüler

  2735.
  kahtalı mıçı.
  1 ... haham hatip magduru
 • islamcı geçinenlerin pkk karşındaki ikiyüzlülüğü

  1.
  benim çok kere şahit olduğum ikiyüzlülüklerdir. islam ülkelerinde bir katliam olunca hemen mitingler, kınamalar, basın açıklamaları ardı ardına gelir. ama söz konusu pkknın şehit ettiği Mehmetçik olunca gıkları çıkmaz. kürt halkıyla aynı dinden olmalarına rağmen birleştirici bir iki laf ettiklerini duymadım. 28 şubat mağduriyet edebiyatı yaparlar, Atatürk\'e demediklerini bırakmazlar ama asıl bölücülük konusunda kayıtsız kalırlar. yeri geldiğinde Avrupalı bazı düşünürlerin peygamberlerini nasıl övdüklerinden bahseder dururlar. bölücülüğe ses çıkartmayıp, hayal alemlerinde yaşarlar.
  4 -2 ... haham hatip magduru
 • jöle kokusunun liseyi hatırlatması

  3.
  hem liseyi, hem de seyrelen saçlarımı hatırlatıyor kokusu.
  1 ... haham hatip magduru
 • gecenin şarkısı

  14383.
  ankara sıkıntısı- cevat pekmezci.
  3 ... haham hatip magduru
 • mükemmelliyetçi filmler

  9.
  barry lyndon-stanley kubrick.
  1 ... haham hatip magduru
 • sözlük yazarlarının en yetenekli olduğu alanlar

  ?.
  maket gemi yapımı diyeceğim alan.
  2 ... haham hatip magduru
 • gece sigara içerken yıldızlara bakıp hayal kurmak

  1.
  gece pencere kenarında sigara içerken çokça yaptığımdır. yıldızlara bakıp ne hayaller kurmuyorum ki? tabi her şey sigaranın bitmesiyle son buluyor.
  1 ... haham hatip magduru
 • sevgiliye yaratici hitap onerileri

  24.
  gardrop.
  1 ... haham hatip magduru
 • ismet inönü denilince ilk akla gelenler

  22.
  karadeniz\'de onun döneminde yaşanılan bir vergi toplama hikayesi vardır benim duyduğum. çok ağır vergiler alınıyordu her vatandaş gibi Karadenizli vatandaşlarımızdan da. o günleri görmüş Karadenizlilerden biri vergi veremediği için vergi memurları evinin çatısındaki kiremitleri toplamışlar. hem de karadeniz gibi çok yağmur yağan yerde. tam bir vicdansızlık. bir daha sana oy verir mi karadeniz halkı. sonra halk dp yi bağırlarına basmış. simdi karadeniz de bağırlara basılan malum şahıs. daha çok ekmek çıkar AKPye ismet inönü cehape\'sinden.
  not adettendir: akpli değilim.
  2 -1 ... haham hatip magduru
 • ismet inönü denilince ilk akla gelenler

  20.
  hiç gündemde yokken nasıl oldu da kendisini meclis oybirliği ile cumhurbaşkanı seçmiş dediğim siyasetçi. bir dönem türkçüleri, bir dönem islamcıları, son dönem de solcuları düşman olarak görmüş bir milli şeftir kendileri.
  2 ... haham hatip magduru
 • ismet inönü denilince ilk akla gelenler

  10.
  vakti zamanında akrabalarını da kayırmıştır. şimdiki siyasetçilerin günahları ve suçları gibi onunda vardı halkın hakkını yeme konusunda. kırklı yıllarda bir çok tarihi eseri de yıkılmıştır istanbulda. bu yıkımlardan haberdardı muhtemelen. çünkü o bir milli şefti.
  3 ... haham hatip magduru
 • ismet inönü denilince ilk akla gelenler

  6.
  ha bir de yakın tarihten örnek vereyim: deniz gezmiş ve arkadaşlarının asılması mecliste oylanırken chp den yeterli sayının toplanmaması. o dönem chp genel başkanı ismet inönü idi yanılmıyorsam. yani isteseydi parti tam kadro toplayabilirdi. oylama sırasında kendi de red oyu verdi. infaza karşı çıktı ama kurt politikacı olduğundan. tarihe idam taraftarı geçmemek için yaptığı bir manevra red oyu kullanmasının nedeni.
  2 -1 ... haham hatip magduru
 • ismet inönü denilince ilk akla gelenler

  1.
  kurt bir siyasetci. ama kurtluğunu siyasi rakiplerini yenmek için kullanan bir devlet adamı. ikinci dünya savaşına girmememize rağmen aldığı ekonomik, siyasi ve askeri tedbirlerle halkın sırtına binen milli şef. gazi paşa\'yı unutturmaya çalışan, demokrat parti döneminde laiklik ve atatürke sarılan mümtaz kişi. talat aydemiri ikinci defa affetmeyip, kinci bir tavırla asılmasına müdahele etmeyen siyasi lider. chp\'yi ortanın soluna almaya çalışan bülent eceviti siyasi yönden yalnız bırakması.
  kurtuluş savaşımızda yarım başarılara imza atmış yarım asker.
  4 -3 ... haham hatip magduru
 • kapitalist sistemde erişilmesi güç şeyler

  1.
  basit bir örnek verecek olursam: temiz, musluktan akan içme suyu.
  1 ... haham hatip magduru
 • yeni şeyler getiriyorum